Molok huolto ja varaosat

Jätesäiliöiden huolto ja varaosat

Kattavat huolto- ja varaosapalvelut käytössäsi

Molok-säiliöt ovat pitkäikäisiä ja laadukkaita. Huolto- ja pesupalveluidemme avulla kasvatat entisestään säiliöiden elinikää ja parannat käyttömukavuutta.

Kun vaihdat verhouksen, kyltit ja kannet, jopa 25 vuotta palvellut jätepiste näyttää uudelta. Toimivuutta parannat päivittämällä nostovarusteet, asentamalla aukipitosalvan tai lisäämällä lukitukset.

Valtuutetut huoltoliikkeemme käyttävät ainoastaan testattuja ja laadukkaita alkuperäisvaraosia. Vaihtotyöllä ja alkuperäisvaraosilla on täysi Molok-takuu. 

 

 

 

Huoltopalveluihimme kuuluvat muun muassa

  • varaosa-asennukset
  • säiliöiden kuntokartoitukset
  • kartoitukset jätepisteen korjaus- ja muutostarpeista
  • runkokaivon, verhoilun ja kannen pesut
  • verhoilun korjaukset ja pintakäsittelyt
  • kylttien uusiminen
  • nostosäkkien tarkastus ja uusiminen
  • kansien ja sisäsäiliöiden tarkastus ja korjaus
  • jätepisteen ympäristön siistiminen

Molok-säiliöiden pesu- ja huoltopalveluita tarjoavat valtuutetut huoltoliikkeet ympäri maan. Pyydä tarjous oman alueesi huoltoliikkeestä tai Molok-huoltopalvelustamme!

Valtakunnallinen Molok-huoltopalvelu

040 621 1007 | huoltopalvelu@molok.com

Yhteydenottolomake

Etelä-Suomi

Tumik Oy
Mikko Tuominen
puh. 040 8311812
www.tumik.fi
tumik@tumik.fi

STP-Group Oy
Sebastian Kemiläinen
GSM +358 45 125 8967
www.stp-group.fi
info@stp-group.fi

Porvoon Huoltomiehet Oy
Mika Uusi-Simola
puh. 0400 493814
www.porvoonhuoltomiehet.fi
toimisto@porvoonhuoltomiehet.fi

Maanrakennuspalvelu H-Point
Harri Koivulahti
puh. 040 820 2084
www.hpoint.fi
info@hpoint.fi

Per Grönroos Kb/Ky
Karjaa
puh. 0400 207 107
kbpergronroosky@hotmail.com

Futuren Oy
Hannu Lahti
puh. 0400 604698
hannu.lahti@molok.com

Varsinais-Suomi

Fontell Granite Oy
Matti Fontell
puh. 0400 620842
www.fontellgranite.fi
matti.fontell@smail.fi

Loimaan Seudun Ympäristöhuolto Oy
Toni Mäkelä
puh. 050 2279

Molok Oy
Heikki Seitsonen
Puh. 044 290 0205
heikki.seitsonen@molok.com

Pohjanmaa /
Keski-Pohjanmaa

TTP-Huolto Ky
Timo Pahkakangas
Puh. 040 740 6104
ttp.huolto@gmail.com

Molok Oy
Mervi Kailasto
040 549 6333
mervi.kailasto@molok.com

Pirkanmaa

Molok Oy
Huoltopalvelu,
Sanna Lounavaara 040 621 1007
huoltopalvelu@molok.com

Satakunta

Maaurakointi Seppä Oy
Kauralantie 31
29310 Kaasmarkku
Rami Seppä 0400-563386
maaurakointiseppa@gmail.com

Oulun seutu

Oulun Maa- ja vesitekniikka Ky
Juho-Pekka Ek
puh. 040 5950253
Matti Ek
puh. 0400 684 248
etunimi.sukunimi@maajavesitekniikka.fi

Lappi

Molok Oy
Heli Rapakko
040 593 5337
heli.rapakko@molok.com