Korttelikeräys on yksi ratkaisu Suomen kierrätysasteen nostamiseen!

Korttelikeräys helpottaa ja lisää omakotitalojen ja pienten taloyhtiöiden jätteiden lajittelumahdollisuuksia. Lataa korttelikeräysopas lukeaksesi lisää. 

Lataa korttelikeräysopas

Molok®-jätesäiliöt
Jätteen keräyksen ja kierrätyksen tilaihmeet.

Kotimainen Molok on nykyaikainen ja tehokas jätehuoltoratkaisu. Laaja tuoteperhe mukautuu moneen tarpeeseen. 

 

Tutustu tuotevalikoimaan etu nosto molokit
Molok korttelikeräys


Korttelikeräys tuo kierrätyspisteen lähelle asukkaita

Korttelikeräys tehostaa omakotitalo- ja pienkerrostaloalueiden kierrätystä.

Lue lisää korttelikeräyksestä
Original

Aito ja alkuperäinen Syväkeräys®-menetelmä

Tyytyväinen käyttäjä on aktiivisen ja pitkäjänteisen tuotekehityksen perusta.

Molok-tarina

TUOTEVALIKOIMA

MolokClassic®

MolokClassic Lue lisää

MolokDomino®

Molok Domino Lue lisää

Molok EcoScape®

Molok EcoScape Lue lisää

CityScape®

CityScape Lue lisää

MolokFestival™

MolokFestival Lue lisää

JÄTEASTIAN VALINTA-APURI

JÄTEASTIAN VALINTA-APURI

Valitse soveltuvin käyttökohde, jätelaji tai astiatyyppi. Apuri ehdottaa tilanteeseen sopivaa ratkaisua. Tarkennukset saat Molok alue-asiantuntijalta.

Siirry valinta-apuriin

Mitä Molok®-syväkeräys® tarkoittaa?

Edut ja toimintaperiaate
Mitä Molok®-syväkeräys® tarkoittaa?

Suunnitellaan yhdessä teille sopiva ratkaisu.

Lisätietoja Molok Syväkeräys -järjestelmästä,
pintasäiliöistä, paikallisista jätehuoltomääräyksistä,
etäisyyksistä rakennuksista, kerättävistä jätelajikkeista
sekä tyhjennyksistä saatte Molok Oy:n asiantuntijoilta.

Molok Henrik Lahti Jani Parkkonen Heikki Seitsonen Sami Leppänen Sarita Koivula Mervi Kailasto Harri Leppänen Heli Rapakk
  • Henrik Lahti
    Puh. 040 740 3400
    henrik.lahti@molok.com

     

    Markku Laxman
    Puh. 040 418 8804
    markku.laxman@molok.com


    Hannu Lahti
    Puh. 0400 604698
    hannu.lahti@molok.com
    Helsinki, Espoo, Kirkkonummi, Vantaa

  • Jani Parkkonen
    Puh. 010 3429 612
    jani.parkkonen@molok.com
    Uusimaa, Hämeenlinnan alue

  • Heikki Seitsonen
    Puh. 044 290 0205
    heikki.seitsonen@molok.com
    Varsinais-Suomi

  • Sami Leppänen
    Puh. 050 576 1314
    sami.leppanen@molok.com
    Kaakkois-Suomi, Lahden seutu, Etelä-Savo, Joensuun alue

  • Sarita Koivula
    Puh. 0400 984 020
    sarita.koivula@molok.com
    Pirkanmaa, Häme, Keski-Suomi

  • Mervi Kailasto
    Puh. 040 549 6333
    mervi.kailasto@molok.com

     

    Jarmo Koskela
    Puh. 040 198 9032
    jarmo.koskela@molok.com

    Satakunta, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa

  • Harri Leppänen
    Puh. 040 565 8183
    harri.leppanen@molok.com
    Pohjois-Pohjanmaa, Oulun seutu, Kuopion seutu ja Kainuu

  • Heli Rapakko
    Puh. 040 593 5337
    heli.rapakko@molok.com
    Lappi, Kuusamon alue