Taloyhtiöt

Molok-jäteastia taloyhtiö Siirry

Pientaloyhtiöt & omakotitalot

Molok-jätesäiliöt omakotitalo Siirry

Suunnittelu

Molok-syväkeräysastioiden suunnittelijoille Siirry

Tyhjennys & käyttö

Molok-säiliöiden tyhjennys Siirry

Jäteastian valinta-apuri

Jäteastian valinta-apuri Siirry

Molok-blogi

Molok-blogi Siirry

 

 Jätehuolto-opas taloyhtiöille


Opas

Jätehuolto-opas taloyhtiöille

Jätehuoltoa suunnittelemassa/päivittämässä? Tämän oppaan avulla muistat ottaa huomioon kaikki taloyhtiön jätehuoltoon liittyvät näkökulmat - aina roska-astioiden kapasiteetista huoltoon saakka.

Lataa opas

 

 

Miten-Syvakerays-jatehuoltoratkaisu-nostaa-taloyhtion-arvoa


Opas
 
Miten syväkeräys-jätehuoltoratkaisu
nostaa taloyhtiön arvoa? 

Tässä oppaassa perehdymme konkreettisten esimerkkien avulla siihen, kuinka Syväkeräys-järjestelmään siirtyminen hyödyttää taloyhtiötänne ja nostaa kiinteistön arvoa. 

Lataa opas

 

 

Ekologinen taloyhtiö

Infosivu
Ekologinen taloyhtiö

Kokosimme tälle sivulle tiiviin inspiraatiopaketin, josta voit ottaa helppoja ensimmäisiä askelmerkkejä oman taloyhtiösi matkaan kohti ekologisempaa huomista.

 

Lue lisää

  • Turning visitors into leads.


Syväkeräys-menetelmä argumentointiopas

Opas 
Aiheuttaako Syväkeräys eripuraa?

Tämän oppaan tarkoituksena on murtaa Syväkeräys-menetelmään
liittyviä myyttejä ja auttaa taloyhtiötä vertailemaan eri vaihtoehtoja
omiin tarpeisiin parhaiten sopivan jätehuoltoratkaisun löytämiseksi.

Lataa opas



Animaatio
Molok Syväkeräys-menetelmän toimintaperiaate


Tässä animaatiossa kuvaamme Molok Syväkeräys-menetelmän toimintaperiaatteita ja miten se säästää tilaa, ympäristöä ja rahaa.


Lue lisää

 

 

 AvfallSverige raportti_Falun_Herrhagen 2-234333-edited

 

Infosivu

Korttelikeräys

Mitä on korttelikeräys ja mitä hyötyä siitä on verrattuna tavalliseen jätepisteeseen? Tällä sivulla kerromme korttelikeräyksen perusteista ja hyödyistä.

 

Lue lisää

 


 Animaatio

Korttelikeräys

Kierrätys on hankalahkoa omakotitalojen asukkaille ja pienkerrostalossa asuville, sillä keräyspisteet sijaitsevat kaukana heidän päivittäisiltä reiteiltään. Molok korttelikeräys on ratkaisu haasteeseen.

 


Piharakentajan pieni opas


Opas
Piharakentajan pieni opas Syväkeräys-jätepisteen suunnitteluun

Tähän oppaaseen olemme keränneet useimmin kysytyt kysymykset Syväkeräys-jätepisteen suunnitteluun liittyen sekä kysymykset, joita meidän mielestämme pitäisi kysyä.

Lataa opas

 

 

Molok BIM-objektit

 

BIM-objektit
ArchiCAD-, AutoCAD-, Revit-, Sketchup-ohjelmiin sopivat BIM-objektit

Molok-tuotteet on ladattavissa maksutta mm. arkkitehdeille, insinööreille, rakennuttajille ja suunnittelijoille. 

 

Lataa objekteja

 

Piharakentamisen trendiraporttiRaportti
Urbaaninen piharakentamisen trendiraportti

Tähän raporttiin haastattelimme kahdeksaa piharakentamisen, -suunnittelun ja hortonomian ammattilaista pihasuunnittelun ja -rakentamisen trendeistä.


Lataa raportti

 

 Video

MolokDomino-säiliön tyhjentäminen

Tällä videolla näet, miten MolokDomino-jäteastioiden tyhjennys sujuu.

 

 Video

MolokClassic-säiliön tyhjentäminen

Tällä videolla näet, miten MolokClassic-jäteastioiden tyhjennys sujuu.

 

Suunnitellaan yhdessä teille sopiva ratkaisu.

Lisätietoja Molok Syväkeräys -järjestelmästä,
pintasäiliöistä, paikallisista jätehuoltomääräyksistä,
etäisyyksistä rakennuksista, kerättävistä jätelajikkeista
sekä tyhjennyksistä saatte Molok Oy:n asiantuntijoilta.

Molok Henrik Lahti Jani Parkkonen Heikki Seitsonen Sami Leppanen Sarita Koivula Mervi Kailasto Harri Leppanen Heli Rapakko
  • Henrik Lahti
    Puh. 040 740 3400
    henrik.lahti@molok.com

     

    Markku Laxman
    Puh. 040 418 8804
    markku.laxman@molok.com


    Hannu Lahti
    Puh. 0400 604698
    hannu.lahti@molok.com

  • Jani Parkkonen
    Puh. 040 8470731
    jani.parkkonen@molok.com


  • Heikki Seitsonen
    Puh.  044 290 0205
    heikki.seitsonen@molok.com

     

  • Sami Leppänen
    Puh. 050 576 1314
    sami.leppanen@molok.com



  • Sarita Koivula
    Puh. 0400 984 020
    sarita.koivula@molok.com

  • Mervi Kailasto
    Puh. 040 549 6333
    mervi.kailasto@molok.com

     

    Jarmo Koskela
    Puh. 040 198 9032
    jarmo.koskela@molok.com

  • Harri Leppänen 
    Puh. 040 565 8183
    harri.leppanen@molok.com

  • Heli Rapakko
    Puh. 040 593 5337
    heli.rapakko@molok.com